Szerző Téma: Emma vára  (Megtekintve 2190 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Tapasztalat: 1145
  • Kalandmester
Re:Emma vára
« Válasz #30 Dátum: 2013.10.27. 21:03:03 »
Sora Heltis
NJK: Morgoth és egy embere. Dr. Forn. Dr. Beerg. Martrovon hadnagy. Mekong törzsőrmester, Gaudi főhadnagy.

A férfiak egy-egy biccentéssel és egy-egy kis mosollyal köszönik meg a dicséretet aztán mindenki visszatér a feladatához. Ami momentán a környék szemmel tartásában merül ki. Kivéve a két tudóst akik közül Forn válaszol Sorának, miközben a nő a magánál talált pár szem fájdalomcsillapítót bedugja az eszméletlen katona zsebébe.
- Már több mint a fele megvan. Még bő öt perc ha nem ütközünk akadályba.
A párbeszéd aláfestő zenéjét a drónok lövéseinek hangja és a zöld energiasugarak által eltalált holmik pusztulásának szomorú szimfóniája adja. De ez a zene alig tart már két percig mert a szimfónia mintegy záróakkordjaként egy méretes robbanás rázza meg a helyiséget. A detonáció erejét jól jellemzi, hogy a fedezék főfolyosói szakaszát elszenesíti a lángtenger, ráadásul Mekongot, aki ahhoz a szakaszhoz a legközelebb állt, rongybabaként vágja a falhoz a légnyomás. De nem csak ő érzi a hatását, hanem a többiek is, csak jóval enyhébben. Az egész csapat hanyatt vagy épp hasra esik. Kivéve persze Gaudit. De ahogy a főhadnagy nem esik el, úgy nem is áll talpra ellentétben a többiekkel. Még Mekong is feltápászkodik, bár Martrovon segítségével és egy törött karral.  Sorának ismerős lehet a szituáció mert a törés pont ugyan olyan mint nemrég Karmonnál volt. Ezen felül a katona látszólag sértetlen pár zúzódást leszámítva. Közben Morgoth és embere ismét kióvakodnak a fedezéken túlra és ez úttal semmi nem akar rájuk lőni. Azok a drónok amik láthatóak, elszenesedve, összeolvadva hevernek a földön akár csak a nemrég még salgópolcként funkcionáló, a gorgonok által felborított girgbe-gurba fémváz. Minden jel arra mutat, hogy itt volt a robbanás epicentruma.
- Azt hiszem a drónok eltaláltak valamit amit nem kellett volna. - Állapítja meg az időközben előbukkanó Beerg is. Az egész ember csupa korom meg pernye akár csak Forn, de egyiküknek sincs aggodalomra okot adó sérülése.
Sora szintén elvágódott a többiekkel együtt ráadásul a fedezék egy nagyobb darabja épp a nő mellett ért földet egy hangos csattanással. De a csapatvezetőnek az ijedtségen kívül semmi baja nem esett, még csak össze sem koszolódott a ruhája.
- A jó hír, hogy nincs több drón. - Jelenti be Forn majd folytatja. - A rossz, hogy egy repeszdarab megrongálta a visszavonulási útvonalnak szánt ajtó nyitószerkezetét és elég macerás lenne kinyitni.
Azaz úgy tűnik, hogy az ellenség kiiktatva, de a B tervnek szánt ajtó is működésképtelen. A maradék alternatíva a tök sötét folyosó távolabbi végén lévő ajtó, vagy a folyosó innenső, - Beergnek köszönhetően kivilágított - részét lezáró fehér ajtó.

Nem elérhető Sora Heltis

« Válasz #31 Dátum: 2013.11.04. 18:13:14 »
Kiderült, hogy a drónok magukat is remekül képesek elintézni. Kár, hogy a légnyomás mindenkit leterített, Mekong pedig még egy kartörést is összeszedett.
~ Ebből nagyon nem szeretnék rendszert csinálni ~ állapította meg a nő magában, de nem tette szóvá a dolgot. Igazán senki sem tehet erről az egybeeséséről, és pláne nem akart úgy tenni, mintha ő maga hozna ilyen balszerencsét a csapatnak.
- Mindenki tud járni? - nézett végig viharvert csapatán. Nem szeretett volna újabb sérüléseket a környezetében.
- Akkor úgy tűnik, nem erre megyünk tovább - állapította meg a nő Forn összefoglalója után. Ahol bejöttek, úgyis utat törtek maguknak a drónok, nem kell ajtónyitással vacakolniuk.
Kicsit töprengett még, merre folytassák az útjukat, találkoztak már néhány ajtóval, amit talán érdemes lett volna felderíteni, és Sora örült volna, ha már legalább a kiindulási pont környékét ismeri, viszont nem akart össze-vissza rohangálni. Úgy döntött, még megnézik a legközelebbi ajtót, és ha nem találnak semmi érdekeset, majd visszafordulnak.
- Nézzük meg, mit találunk a fehér ajtó mögött - intett az eredeti bejárat felé.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.19. 22:10:28 írta Sora Heltis »
"Mint egy hullócsillag, legyőzheted a távolságot. Nem lesz könnyű, de ha hiszel magadban és nem nézel vissza, akkor bármi sikerülhet." - Lucas Grabeel

Öltözet: atlantiszi egyenruha
Felszerelés: rádió, karóra, alapfelszerelés, pisztoly, három tár

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #32 Dátum: 2014.01.02. 15:56:33 »
Sora Heltis
NJK: Morgoth és egy embere. Dr. Forn. Dr. Beerg. Martrovon hadnagy. Mekong törzsőrmester, Gaudi főhadnagy.

Gaudin kívül a csapat mindegyik - még élő - tagja járóképes volt. Az eszméletlen főhadnagyot Morgoth és embere nyalábolták fel és vitték a csapat után a Forn és Beerg által rögtönzött hordágyon. A fehér ajtó innenső oldalán továbbra is ott hevert a drónok által megölt gorgon holtteste. Az ajtó túloldalán több konzol és kijelző fogadta a tízszer nyolc méteres alapterületű helyiségbe érkezőket. Morgoth és embere jöttek utoljára, hozva a sebesült Gaudit.
- A másodlagos vezérlőterem. - Jelentette ki Beerg, Forn pedig egyetértőleg bólintott.
A helyiség néptelen volt. A fehér ajtó az egyik hosszabbik fal közepén volt, vele szemben egy négy méter széles és három méter magas ablak tornyosult.  A fehér ajtótól bal kézre egy másik, a rövidebbik falba vágott fehér ajtó volt. Ez az ajtó ki is nyílt, fél perccel az után, hogy Soráék beléptek a helyiségbe. A másik ajtón át egy fehér köpenyes, kecses nő érkezett lendületes léptekkel és egyenesen az egyik konzol felé tartott. Mire észrevette, hogy nincs egyedül addigra az ajtó már becsukódott mögötte és túlságosan el is távolodott tőle, hogy visszavonulhasson. Ráadásul Martrovon rögtön rászegezte a P-90-esét és ép kezével Mekong is ráfogott egy berettát. Így a nő csapattal együtt a rá szegeződő fegyverek látványával is szembesült. Meg is rökönyödött egy pillanatra, de aztán dacosan felszegte a fejét és megvetően kérdezett.
- Most ölnek meg vagy előbb elvisznek imádott Arkangyalukhoz?
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.03. 20:09:11 írta Xol »

Nem elérhető Sora Heltis

« Válasz #33 Dátum: 2014.01.03. 15:38:09 »
Eseménytelen útjuk volt, de csatatéren átkelni sosem kellemes. El kellett menniük a pusztulás minden nyoma mellett, beleértve Morgoth halott emberét, akinek Sora észrevétlen főhajtással adózott, és magában megjegyezte, hogy a holttestet magukkal kell vinniük, amikor visszatérnek a Hericliusra.
A tudósok megállapították, hogy a másodlagos vezérlőterembe érkeztek.
- Nézzenek körül, hátha találnak egy használható térképet - ajánlotta nekik a nő, hátha rendesen működnek a konzolok.
De rövidesen sürgősebb dolguk akadt. Megtalálták a behatolót.
Sora nem számított rá, hogy nő lesz az illető, ráadásul köpenyt viselt, ami azt sugallta, tudós, aki talán nagyon jól tudja, mit csinál. Pisztolyt fogott a jövevényre, még mielőtt tudatosult benne, hogy két embere is így tesz. A nő kérdése után pedig önkéntelenül is kicsit lejjebb eresztette a fegyvert - nem annyira, hogy váratlan helyzetben használhatatlan legyen, inkább csak hogy jelezze, nem biztos, hogy ők ketten eltérő oldalon állnak. Ennek megfelelően döntötte el azt is, mit kell előbb közölnie.
- Először is, nem imádjuk az Arkangyalt. Másodszor, ki maga?
"Mint egy hullócsillag, legyőzheted a távolságot. Nem lesz könnyű, de ha hiszel magadban és nem nézel vissza, akkor bármi sikerülhet." - Lucas Grabeel

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #34 Dátum: 2014.01.03. 20:42:47 »
Sora Heltis
NJK: Morgoth és egy embere. Dr. Forn. Dr. Beerg. Martrovon hadnagy. Mekong törzsőrmester, Gaudi főhadnagy. Ismeretlen nő.

- Nem imádják? - Kérdezett vissza szkeptikusan a nő, de rögtön meg is változott az arckifejezése mert észrevette a hordágyon heverő Gaudit. Megrökönyödött. - Maguk... Emberek?
Hamar eldönthette a kérdést magában mert rögtön folytatta is. Már nyoma sem volt rajta dacnak vagy akár szkepticizmusnak. Színtiszta ijedtség volt a hangjában miközben a még mindig eszméletlen Gaudit nézte.
- Magukra támadtak a drónok? Ugye a társuk nem sérült meg súlyosan? Van orvosi részleg a bázison, egy része működik is. Ha beleegyeznek akkor megvizsgálom és megteszem érte ami tőlem telik.
A nő egészen bűnbánóvá válik mire a mondókája végére ér.

Nem elérhető Sora Heltis

« Válasz #35 Dátum: 2014.01.04. 10:44:57 »
A nő határozottan furcsán viselkedett. Már az is megdöbbentette, hogy Sora csapata emberekből áll - ő még el sem dönthette, okos dolog-e megkérdezni, hogy mi mások lennének, az idegen máris folytatta, a reakciója és a hirtelen segítőkészsége határozottan furcsa volt. Sora még nem lehetett biztos benne, megbízhat-e a nőben, esze ágában sem volt hagyni, hogy egyáltalán hozzáérjen az embereihez. Főleg, ha a Hericliuson képesek kezelni a sérüléseket.
És miért is érez a nő ilyen nyilvánvaló bűntudatot? Sora lassan, még nem túl dühösen megkérdezte:
- Maga szabadította ránk a drónokat?
Nem akart pattogni, amíg nem hallotta a válaszokat, de a hangsúlya egyértelműen magyarázatot követelt.
Arra akkor is szüksége volt, ha mégsem a nő felelős ezért az egészért.

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #36 Dátum: 2014.01.04. 11:20:16 »
Sora Heltis
NJK: Morgoth és egy embere. Dr. Forn. Dr. Beerg. Martrovon hadnagy. Mekong törzsőrmester, Gaudi főhadnagy. Ismeretlen nő.

A nő lesütött szemekkel válaszolt Sora kérdésére.
- Automatikusra állítottam őket. Úgy programoztam őket, hogy végezzenek mindenkivel aki ide jön. - Csak ezek után nézett Sora szemébe és kezdett magyarázkodni. - De értsék meg, én nem számítottam rá, hogy olyanok is idetévednek akik nem akarnak megölni. Az Arkangyal végezni akar velem mert véletlenül rájöttem, hogy ő nem ember. Nem tudom mi, de nem ember sem ő sem a hozzá közel állók. Meg akart öletni. Végigűzetett az egész Hargittaron és már majdnem elkapott, mikor egyszer csak itt találtam magam. Nem tudom hogy kerültem ide de attól félek, hogy ugyan úgy ahogy én itt teremtem, itt teremhetnek az Arkangyal csatlósai is és akkor végeznek velem. Ezért állítottam be a drónokat. Tudják ez a hely..... - Nézett körül a teremben, de láthatóan nem csak a teremről beszélt és a hangja is lelkesedéssel telítődött.- ..... Ez valami egészen elképesztő. Bár csak egy részét érem el a rendszereknek és gyanítom, hogy az egész helynek a töredékét ha feltérképeztem, de amit eddig láttam az olyan fejlettséget mutat amit eddig még nem láttam. Azt hiszem ez az Építők eredeti otthona. Valaha hatalmas csata dúlhatott itt  ami óriási károkat okozott. De a megmaradt rendszerek és adatok olyan tudást feltételeznek amivel talán még az Arkangyal sem rendelkezik. Egyedül vagyok itt, így lassan haladok a hely feltérképezésével és az adatok tanulmányozásával. De egyre erősebb bennem a gyanú, hogy az Arkangyal és a csatlósai nem az Építők leszármazottai.... - Hirtelen eszébe juthatott valami, mert kérdőn nézett Sorára és csapatára. - Egyébként önök kik és hogy kerültek ide?

Nem elérhető Sora Heltis

« Válasz #37 Dátum: 2014.01.05. 11:28:04 »
A nő monológja alatt Sora a saját sebesültjeire nézett, egyszer Morgoth-ra is, aki elvesztette egy emberét, egy rohadt félreértés miatt. Most már azért volt dühös, mert ez az egész cirkusz elkerülhető lett volna, de egy része megértette, miért nem akart kockáztatni az idegen.
És az az állítása, hogy az Arkangyal nem ember... nos, az első perctől fogva érezte, hogy abban a birodalomban valami túl tökéletes. De ez még mindig túl kevés információ volt.
- Sora Heltis vagyok - mivel valószínűleg nem fogják lelőni egymást, akár be is mutatkozhatott. - Mi még csak mostanában találkoztunk az Arkangyallal, de már sikerült rossz viszonyba kerülni vele. A gorgonok pedig, akik közé Morgoth és az emberei is tartoznak - mutatott a férfira - nos, kiderült, hogy a Mennyei Birodalom elég csúnyán elbánt velük. Úgyhogy azt hiszem, egy oldalon állunk.
Várt egy kicsit, hátha a gorgon vezető a maga módján is be akar mutatkozni.
- Az Építőket mi Ősöknek hívjuk - ragadta magához a szót újra. - Semmi közük az Arkangyalhoz, és ami azt illeti, gyakorlatilag ők maguk hoztak minket ide. Mi egy expedícióhoz tartozunk, amelyik az Ősök városában telepedett le, és az egyik hajójuk úgy döntött, meg kell néznünk, mi is történt a Gorgon Birodalommal. És azok után, hogy kiderült, a Mennyei Birodalom tönkretette a gorgonokat,  Morgothék mellé álltunk, és szeretnénk segíteni nekik rendezni az erőviszonyokat. Ide jöttünk, mert információink szerint itt megtaláljuk, amire szükségünk van.
A magyarázat még elég homályos volt, Sora nem akart rögtön kitálalni Tarquinról és Emmáról, úgyhogy csak nagyon vázlatosan foglalta össze az eseményeket.
- Micsoda az Arkangyal, ha nem ember? - kérdezte, miután nagyjából tisztázta magát. Ha valahogy tovább akartak lépni, ezt tudniuk kell.

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #38 Dátum: 2014.01.05. 22:15:04 »
Sora Heltis

Morgoth nem él a lehetőséggel amit Sora hagy neki. Csendben méregeti a nőt. A nő pedig Sora szavaitól kissé összezavarodik.
- Mennyei Birodalom? Gorgonok? Sosem hallottam róluk. Bár sosem hagytam még el a Hargittart. Az Építők, vagy az Ősök városa minden jel szerint ez a hely.... Vagy több is van nekik? Talán fent is maradt valahol egy civilizációjuk?
Aztán rátért Sora kérdésére.
- Hogy az Arkangyal mi azt nem tudom. Orvos vagyok, nevem Dr. Ashley Alaron. Egy olyan gépen dolgoztam, ami gyorsabban és pontosabban képes diagnosztizálni a betegségeket mint az összes eddigi módszer együtt. Nem bonyolódom most részletekbe mert nem fontos. A gép kísérleti stádiumban volt még. Már volt működő prototípusunk, a tesztelési fázisban tartottunk a csapatommal. A többiek már hazamentek, ekkor jött be az Arkangyal és valamiért különösen érdekelte a gép. Ma már tudom, hogy pont azért érdekelte ennyire mert félt, hogy lebukik. Amíg ott volt ő meg a szűkebb bizalmasai, és beszélgettünk, addig hirtelen ötlettől vezérelve bekapcsoltam a gépet. A falakba volt építve, tehát lehetetlen volt észrevenni, hogy működik. Ők sem vették észre. Míg ott voltak beszélgettünk, a gép meg tette a dolgát. Aztán mindannyian hazamentünk. Másnap bementem és megnéztem az eredményeket. Azt hittem elromlott a gép. Elmentem az Arkangyalhoz, hogy megkérjem csináljunk egy kontrollvizsgálatot. Úgy nézett rám, hogy abból rögtön tudtam, hogy nem a gép romlott el. Elfogatott és bezáratott. Elvette a leleteket is. Nem volt alkalmam kiértékelni őket így nem tudom miféle lények ezek. De azt a leleteken első ránézésre láttam, hogy nem emberek. Olyan értékek és görbék jöttek ki ami emberek esetében lehetetlen lenne. A börtönből át akartak szállíttatni valahova. De a repülő amivel vittek, lezuhant én meg megszöktem. El akartam bújni de mindenütt megtaláltak. Nyilvánosságra akartam hozni az eredményeket, de örültem hogy nem fogtak el, nem hogy még titokban belopakodjak egy városba. Két hónapig kergettek. Végül sikerült körülzárniuk. Ekkor eltűnt az egész hely és hirtelen itt találtam magam. Két éve vagyok itt, azóta próbálom felmérni ezt a helyet és megoldást találni.

Sora és Ashley beszélgetéséből hamar kirajzolódik a Mennyei Birodalom társadalmi berendezkedése. A Szolraron és a Hargittar valójában egy és ugyan az a bolygó. A legfelső vezetést az Arkangyal és sleppje adja, közöttük Mirtusz. A bolygó lakosságának fogalma sincs róla, hogy a galaxisban más civilizációk is vannak a Hargittaron kívül. Ashley is csak Soráéktól értesül a Gorgon Birodalom létéről és arról sem tudott, hogy a Hargittart a galaxisban Szolaronként ismerik a népek. Azon pedig végképp ledöbben, hogy a Szolaron népe a Mennyei Birodalom állítólag harcban áll az Ősökkel. A Hargittar legfelső vezetése, azaz a mindenkori Arkangyal Hargittar népének ódákat zengett az Ősökről sőt azt állította, hogy ő maga is az Ősök leszármazottja. A legfelső vezetés lényegében egy királyi család amelynek tagjai szinte soha nem jelennek meg nyilvánosság előtt. Ashley-t mélyem megdöbbentette, hogy a királyi család tagjai nem emberek, de azt sosem feltételezték volna, hogy ezen lények hazugságai az egész galaxist behálózták.

Miután tisztázódott, hogy a behatoló barát, az elsődleges feladat visszatérni a Hericliusra. Az újonnan megismert nő szerint ennek legegyszerűbb módja a folyosó túlvégén található transzporter szoba. Így kisétálnak a folyosóra és a nő ekkor szembesül a drón által megölt gorgon látványával. A fehér ajtó előtt heverő, nyitott hasfalú hulla látványa annyira sokkolja a doktornőt mint nem régen Dr. Beerget. Még is csak egy edzett gyomrú doktornőről van szó. Annál jobban sokkolja viszont a bűntudat, hisz ő állította be azokat a drónokat. Bár pár pillanatig tartja magát, végül a bűntudat győz és a nő sírva térdepel a halott mellé miközben egyfolytában azt ismételgeti, hogy ő nem akarta. A zokogását Morgoth szakítja félbe, aki gyengéden felállítja a nőt és elvezeti onnan, egyenesen a teleport szobába. A csapat velük tart és a nő megnyom egy gombot a transzporter szobán.
Fehér fény villan és a csapat egy másik transzporter szobában materializálódik. Ashley pedig kissé megnyugodva egy hangárhoz vezeti a csapatot. Nagyon megdöbben mikor rájön, hogy a hangár üres. Az eddig feldolgozott adatok alapján azt hitte van ott egy hajó. Hajó nincs, viszont konzol van és Dr. Beerg meg Dr. Forn rá is vetik magukat. A konzol nincs a legjobb állapotban de elvileg arra való, hogy idehívjon valami hajót. A csapat végül úgy dönt, hogy használják a konzolt és Beerg megnyomja a megfelelő gombot. Erre másodpercekre elmegy az energia és totális sötétségbe borul a hangár. Mire a világosság visszatér, a hangár kellős közepén a Hericlius áll. A csapat rögtön a fedélzetre lép, ám a hajó olyan kihalt mint egy szellemváros, sehol egy árva lélek. Gaudit és Mekongot a gyengélkedőbe viszik és ellátják. Ennek örömére az eszméletlen Gaudi is magához tér. A halott gorgon elhelyezéséről is gondoskodnak, majd a csapat a hídra siet. Forn és Beerg a konzolokból próbálnak infót nyerni, hogy hogy is került oda a Hericlius és hol lehet a legénység. Sorára hárul a feladat, hogy a székbe ülve felmérje a hajó állapotát.
A GenI-i nőnek itt már közel sincs olyan egyszerű dolga mint az ugróval. A Hericlius egy összehasonlíthatatlanul bonyolultabb és összetettebb eszköz mint az ugrók és Sorának már a rendszerek puszta áttekintésébe is belefájdul a feje, pedig az állapotfelmérésbe még bele sem kezdett. De hősiesen próbálkozik és Evan korábbi leckéinek köszönhetően végül csak kisilabizálja hogyan is kellene vezetnie egy ekkora hajót.

//Folytatás: Csillagkapu Multiverzum » További területek » Eloiz » Hericlius2 //
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.15. 22:44:54 írta Merlin »

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #39 Dátum: 2015.02.15. 23:35:15 »
Sora Heltis, Evan Lorne őrnagy
NJK: Dr. Ashley Alaron, Gortel, Morgoth, Leon és első tisztje, Tarquin, Coughlin főhadnagy

// Előzmények:
Sora Heltis: Csillagkapu Multiverzum » További területek » Eloiz » Hericlius2
Evan Lorne őrnagy: Csillagkapu Multiverzum » További területek » Eloiz » Hericlius » Parancsnoki Híd //

Az események elcsitulásával végre mindenki elmondhatta a maga történetét és ebből kirajzolódott a galaxis történelme. Évezredekkel ezelőtt érkeztek ide az első Ősök és ők hozták létre mind a Hargittar, mind a Gorgonária civilizációit. Orákulumként irányították mindkét bolygót a távolból. A cél a társadalmi rendszerek és az emberi viselkedésminták tanulmányozása volt. S ezzel párhuzamosan volt egy ős, Tarquin bátyja aki egy teljesen már projectbe kezdett. Létre akart hozni egy mesterséges intelligenciát. Hogy megkönnyítse kutatásait, egy replikátort is készített. titokban hozta létre, senki nem tudott róla. Ám a replikátor hamarosan végzett alkotójával és a helyébe lépett. Évekig élhetett alkotóját eljátszva, miközben nanitokat készített. S egy napon elegen lettek, hogy megtámadják az ősöket. Belülről, előzőleg elfoglalva a stratégiai pontokat. Az ősök keményen védekeztek de a replikátorok következetessége és szervezettsége ellen nem volt ütőlapjuk. Kétségbe esett harc folyt a komplexum minden négyzetcentiméteréért és ennek a harcnak a mai napig magén viseli a nyomait Emma vára. Végül a replik győztek, az ősök közül mindössze a mit sem sejtő Tarquin maradt életben aki a csata idején épp békésen repkedett az egyik általa tervezett hajóval. Replikátor rajtaütött és megsemmisítette a hajót ám nem számolt Taquin felemelkedésével. Replikátor elment a Hargittarra és magát az ősök leszármazottjának kiadva lassan átvette a hatalmat. Gyártott még pár ember formájú replit és segítségükkel egy erős királyságot csinált a Hargittarból, melynek trónján ő ült. A Hargittar népének azt hazudta, hogy az ősök elhagyták a galaxist és csak ők páran maradtak itt, hogy vigyázzanak a Hargittar népére. Közben titokban legyártottak egy műholdat és szándékosan tönkre tették vele a Gorgonária központi csillagát. Majd hős megmentőkként betoppantak a Gorgonokhoz és a nap elpusztítását az Ősökre fogták. A szorgalmas népnek bemesélték, hogy az ősök gonoszok és hogy a harcolni kell ellenük. S kihízelegték a gorgonoktól, hogy a replik bányáiban dolgozzanak. A megtermelt nyersanyagot pedig a replik egy félreeső bolygóra vitték és mindből nanitot gyártottak. Ez évezredeken keresztül tartott, míg a Hericlius be nem toppant és le nem rántotta a leplet a hazugságokról.

A galaxis történelme után a teendők listájának összeállítása következett. Első pontként a hajók rendbe tétele és a sebesültek ellátása szerepelt. Miután ezzel legalább részlegesen végeztek, megkeresték a replikátorok nyersanyaggyűjtő bolygóját, esetleges újabb nanitok után kutatva. De a bolygón és környékén már egy szem nanit sem volt, a replik mindet elvitték a csatába ahol aztán az utolsó is megsemmisült. Majd folytatódott a hajók helyreállítása. Közben meggyászolták a halottakat, mert bár nem aludt Dr.  Korn és csapata napokig, akadtak akiken már nem tudtak segíteni és akadtak olyanok is akik még a csata alatt pusztultak el. Evan is másfél tucat embert veszített aznap a legénységéből és további hármat elvittek a sérülései. De ennek ellenére Dr. Korn munkája még sem volt hiába való. A Hericlius orvosi személyzete majdnem háromszáz embernek mentette meg az életét, földieknek, gorgonoknak, Hargittariaknak vegyesen.

Végül eljött a búcsú ideje is. A Hargittar és a Gorgonária szövetsége immár erős lábakon állt és mindkét nép hálával tekintett a messzi galaxisból érkezett idegenekre. A Hericlius2 az Eloiz galaxisban maradt. Az ugróiból viszont Evan feltölthette a saját ugrókészletét. A Hericlius pedig megkezdte négy napos útját hazafelé, hogy két hét helyett egy hónap múlva és kissé viharverten visszatérjen Atlantiszra.