Szerző Téma: Ba'al Flottája  (Megtekintve 2911 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ba'al

• Goa'uld
  • 1. szint [10 kredit]
  • Tapasztalat: 62
  • Rendszerúr
  • Idézet: I'm a god! Gods are all-knowin!
  • Karakterlap: Ba'al
Re:Ba'al Flottája
« Válasz #15 Dátum: 2012.04.25. 21:23:45 »
- Helyes. Álljatok készenlétben, de a fegyvereket ne élesítsétek, amíg arra nem adok parancsot! - utasítottam szimibóta hangon a jaffákat. Ezután még egyszer szemrevételeztem a másik flottát.  ~ Nem nagyobb és semmi esetre sem erősebb, mint az enyém. Mindazonáltal nem akarok harcolni. Jelenleg nincs elvesztegethető haderőm sem élőerő sem technika terén. De ha kell, harcolok, mert ezt a bolygót nem adom fel! Ez az utolsó lehetőségem egyenlőre, hogy visszanyerhessem a hatalmamnak legalább egy részét! Megpróbálok először tárgyalni velük és szövetséget ajánlani. Remélem vevők lesznek rá. - így okoskodtam magamban mjad még egyszer jelképesen kihúztam magamat a trónomon majd így szólta:
- Ba'al nagyúr vagyok! És ez itt az én területem. De nem kívánok harcolni. Bárki is vagy a flottád nem elég erős, hogy legyőzze az enyémet épp ezért ne is kísérelj megtámadni. - majd rövid szünet után így folytattam. - Gondolom mindketten ugyanazon bolygóm iránt érdeklődünk és több mint valószínű, hogy egyazon okból. Így hát azt ajánlom, hogy inkább dolgozzunk együtt és fejtsük meg a bolygó titkát. Ez az ajánlatom. A bolygót harc árán semmiképp sem engedem át! - fejeztem be majd vártam a másik flotta válaszát. Reméltem, hogy elfogadják az ajánlatot, mert ugyan harcolok, ha kell, de sok kedvem nincs hozzá.

Nem elérhető Ba'al

• Goa'uld
  • 1. szint [10 kredit]
  • Rendszerúr
« Válasz #16 Dátum: 2012.05.02. 20:20:42 »
Nem lepődtem meg a válaszon. Minden Goa'uld ezzel fenyegetőzik amellett meg, ha el tudna pusztítani, akkor megtette, volna. Ezek sose változnak? Már régen elmúlt az idétlen külsőségek ideje és azok az idők, amikor mi uraltuk a galaxist. És már sose térnek vissza. Legalábbis ugyanolyan, mint előtte már sose lesz.
- Ezt egy ötéves kisfiúnak próbál bemagyarázni. Ő talán el is hiszi és megijed. - szóltam egy széles mosollyal. - Mindketten tudjuk, hogy semmid sincs, és ha el tudtál volna pusztítani már megtetted volna, ahogy én is ugyanezt tettem volna. De lépjünk túl ezen. Apád taktikai hibáiról én nem tehetek. Yu-ra egy ceruzát sem lehet rábízni Apophis pedig egész biztosan halott. Mint azt már az előbb is mondtam hajlandó vagyok üzletelni. - fogtam rövidre az üzenetet.

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Tapasztalat: 1145
  • Kalandmester
« Válasz #17 Dátum: 2012.05.03. 18:46:31 »
Ba'al

Neked és Upuaut-nak szabad játék van, amíg nem szólok. Tervezgessetek, döntsetek. Köszönöm.

Nem elérhető Ba'al

• Goa'uld
  • 1. szint [10 kredit]
  • Rendszerúr
« Válasz #18 Dátum: 2012.05.13. 20:20:38 »
Legszívesebben menetet vertem volna a fejemmel a trónomba, amiikor tovább erőltette a likvidálási dolgot.
- Lépjünk túl az elpusztítós részen. - mondtam kemény hangon. - Édes mindegy, hogy a Tau'ri a CSK-1-et küldi vagy mást. Rég megtanultam, hogy egyik csapatot sem szabad lebecsülni. - folytattam. ~ Ez bizony igaz. A keserű tapasztalat megtanított rá. - ezután türelmesen végighallgattam Upaut javaslatát a dolgok rendezését illetően. Hát szegény pára kicsit le van maradva.
- A terved jó lenne. Ha 10 évvel ezelőtt lennénk. Azóta kicsit megváltoztak a dolgok. A goa'uld kémeket rögtön kiszúrnák. Egyfelől mert Carter és Teal'c is megérzi őket. Másfelől mert erre külön berendezéseik vannak.A Chappait pedig az érkezésük előtt kell blokkolni megelőzvén a problémát, ami igen egyszerű. Fogom és lekötöm a rendszerről. Máskor is csináltam ilyet. A védelmi mechanizmus is kiiktatható csak rá kell jönnünk a mibenlétére. - fejeztem be a válaszomat. ~ Na igen. Az őstechnológia sok mindenre jó.

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #19 Dátum: 2012.05.20. 21:28:12 »
Ba'al

Upuaut nem válaszolt a szavaidra. Vagy nem kapta meg az üzenetet, vagy nem akart válaszolni. Eközben első jaffád fordult feléd a vezérlő konzol mellől.
 - Nagyuram. Az érzékelők szerint a holdon gyenge energiajel van. Bemérni nem tudjuk, de úgy tűnik, hogy valami kis méretű rendszer aktiválódott. Valószínűleg valami vészrendszer - tett jelentést a jaffa.

Nem elérhető Ba'al

• Goa'uld
  • 1. szint [10 kredit]
  • Rendszerúr
« Válasz #20 Dátum: 2012.06.01. 09:51:54 »
Válasz már nem érkezett az üzenetemre. ~ Nocsak. Talán valakiben dolgozik a jó öreg Goa'uld egó? - gondoltam magamban vidáman. ~ Biztosan megszívta magát. Mindegy nem is foglalkozom tovább ezzel. Van jobb dolgom is. - és ezzel magamban lezártam ezt az egész Upaut ügyet. ~ A Goa'uldok egyik, ha nem a legeslegnagyobb hibája az egójuk. Nem viseljük el sem a kritikát sem a nyers valóságot, ami nem illeszkedik abba, amit szeretnénk. És ez sok-sok háború elvesztéséhez vezetett már. Én a idők során próbáltam valamelyest leküzdeni ezt. Többé-kevésbé sikerült hisz különben nem élhettem volna a Tau'rik között. - ekkor a Jaffa hangjára felé fordítottam a figyelmemet.
~ Átkozott védelmi rendszer! Már csak ez kellett! - fortyantam fel magamban majd rövid gondolkozás után kiadtam a Jaffának a parancsot.
- Jaffa! Derítsd ki, hogy kiiktatható-e vagy megkerülhető-e. Ha nem és esetleg tüzelne, akkor kitérő manőver! - mondtam szimbióta hangon

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #21 Dátum: 2012.06.12. 14:17:02 »
Ba'al

A Jaffa a parancsodat követve nekiállt szkennelni a bolygót. Ezzel azonban valószínűleg a legnagyobb hibát követte el. A bolygóról hirtelen öt energialövedék indult meg a hajók felé. Reagálni azonban már nem volt idő. Három lövedék becsapódott Upuaut egyik hajójába, amely azonnal felrobbant. A másik kettő pedig a te egyik hajódat találta el, melynek leváltak a pajzsai, és súlyos károkat szenvedett.
 - Nagyuram. Az egyik hajón súlyos károkat szenvedett. Szökik a levegő, és a legtöbb rendszer nem működőképes - jelentette a jaffád.

Nem elérhető Ba'al

• Goa'uld
  • 1. szint [10 kredit]
  • Rendszerúr
« Válasz #22 Dátum: 2012.07.08. 20:47:58 »
Mint kiderült az-az ötletem miszerint szkennelni kell a bolygó felszínét igen kellemetlen következményekkel járt. Úgy tűnik, hogy ez elegendő volt ahhoz, hogy aktiválja a már korábban említett védelmi rendszert. 5 energia lövedéket láttam amint felénk tart. Tudtam, hogy még a zászlós hajóm se bírja, ki ha mind az összes eltalálja. Parancsot akartam adni a jaffának, hogy kezdje meg a kitérő manővert, de erre már nem volt időm...

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy 3 lövedék Upaut egyik hajóját trafálta telibe. Az el is pusztult rögvest. ~ Remek legalább vele nem lesz több gondom! Most biztos nem lesz kedve kekeckedni. - gondoltam magamban elégedetten. Ezután éreztem, hogy az én hajóm is erőteljesen megrázkódik. Kis híján kizuhantam a trónomból. De szerencsére ez azért nem történt meg. Mikor valamennyire magamhoz tértem a sokkból a Jaffa hangját hallottam meg először. ~ Csodás! - gondoltam magamban. Ezután a Jaffa felé fordultam.
- Jaffa! - szólaltam meg szimbióta hangon. - Visszavonulás. Több információra van szükségünk. ~ Vagy pedig a Tau'ri segítségére. - de ezt az utolsó gondolatot már nem mondtam ki hangosan
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.08. 20:59:26 írta Ba'al »

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #23 Dátum: 2012.07.10. 19:59:04 »
Ba'al

A parancsodra a Jaffa minden hajódnak indulási parancsot küldött, és szépen beléptetek a hipertérbe.
 - A szomszédos rendszerbe megyünk, uram. Egyetlen bolygó található ott, életre alkalmas - jelentette a Jaffa.
A hajó pár perc alatt elérte a célpontját és kilépett a hipertérből. Körülöttetek megjelent a flottád is. Egy kisebb bolygónál voltatok, ahol amelynek egy szintén kis méretű holdja volt.
 - Megérkeztünk, nagyuram. A tudósai már nekiálltak a károk kijavításának a sérült hajón - mondta a Jaffa.
Ezzel egy időben furcsa jelzést érzékelt a hajó az asgard bolygó felől. Mintha egy transzporter sugár aktiválódott volna.
 - Nagyuram. Valaki lesugározta magát a bolygóra - tett jelentést.

Nem elérhető Ba'al

• Goa'uld
  • 1. szint [10 kredit]
  • Rendszerúr
« Válasz #24 Dátum: 2012.07.23. 21:41:57 »
Amikor a hajók beléptek a hipertérbe és elém vetült a hipertérben való utazás alatt látható kékes fényű alagút próbáltam valami újat kitalálni a helyzet javítására, de semmi új se jutott eszembe.
- rendben. Ha megérkeztünk kutassatok életjelek és esetleges civilizáció után. Nem akarok meglepődni! - adom ki parancsomat a Jaffának majd hátradőlök a trónomon. Az utazás csak pár percig tart így nincs sok időm gondolkodni vagy pihenni. De pihenésre most egy darabig nem is lesz.
- Helyes! - bólintottam a Jaffának a jelentés után. - Mennyi idő, amíg elkészülnek? - kérdezem tőle. Az idő lényeges dolog. Tudni akarom, hogy mennyit veszítek, és ahhoz mérten kell terveznem. Először is meg kell javítani a hajókat. Azután pedig újabb információkat kell gyűjteni mielőtt ismét, nekiindulok annak a bolygónak. Ezen a bolygón semmi különöset nem láttam. Egészen addig a furcsa és meglehetősen zavaró jelzésig.
- Mi? Ez meg hogy lehet? - förmedtem rá a Jaffára. - Derítsétek ki, hogy történt! És azt is, hogy ki lehetett! - adom ki a parancsot. ~ Már megint kezdődik! Sose lesz nyugtom? - fortyogok magamban. Aggasztott a dolog. Nagyon is.

« Utoljára szerkesztve: 2012.07.23. 21:47:04 írta Ba'al »

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #25 Dátum: 2012.08.09. 22:52:26 »
Ba'al

A Jaffa elvégezte a rendszer vizsgálatát.
 - A rendszer tiszta, Nagyuram. Biztonságban vagyunk - jelentett.
A holdra történő lesugárzás jelzésére és utasításaidra a Jaffa kivetítette a képernyőre az érzékelők adatait.
 - Ismeretlen hajó. Éppen olyan pályán vagyunk, hogy belátunk a bolygó mögé ahol áll. Sosem láttam még ilyet, Ba'al Nagyúr. A fegyverei igen erősek, ahogy a pajzsai is. A mi hajóink csak együttes támadással győzhetnének felettük, de még úgy se biztos, hogy sikerrel járnánk - mondta az észrevételeit a szolgád.

Nem elérhető Ba'al

• Goa'uld
  • 1. szint [10 kredit]
  • Rendszerúr
« Válasz #26 Dátum: 2012.08.13. 23:05:57 »
Bólintottam a Jaffa jelentésére. Bosszússá tettek az előbbi események. A hajóm súlyosan megrongálódott ráadásul ez a titokzatos lesugárzás. Egyik jobban nyugtalanított, mint a másik. A hajót muszáj volt megjavítani. Addig nem akartam újra lépni. Az Asgard technológiát senki se fogja elvinni, mert ha nekem se sikerült, akkor gyanúm erős, hogy másnak se fog. Remélem.
Egy földi mondás szerint, ha jön a baj, akkor bizony tömegével szakad az ember nyakába. A következő pillanatok teljes mértékben igazolták ezt az állítást. Amint feltekintettem a képernyőre ismételten meghűlt a vérem.
~ Már csak ez kellett! - mormoltam magamban. Egy ismeretlen hajó erős pajzsokkal és fegyverekkel. Dőreség lenne megtámadni! A zászlóshajóm már így is sérült. Nem akarom, hogy a többi is az legyen, vagy ami rosszabb esetleg elpusztuljon. Rövid mérlegelés után a Jaffához fordultam és a következő parancsot adtam:
- Ne támadjatok! Próbálj olyan pályára helyezkedni ahol nem látnak az érzékelői és kezdjétek meg a javításokat! Ha ez nem sikerül, akkor továbbállunk

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #27 Dátum: 2012.09.06. 12:23:38 »
Ba'al

A Jaffa teljesítette a parancsot és megkezdte a bolygó mögé történő bemanőverezést. Sajnálatos módon a helyzet úgy tűnt, hogy rosszabbodni látszik, ugyanis az ismeretlen hajó hirtelen elindult. Egy darabig a ti naprendszeretek felé haladt, azonban hirtelen megállt. Pontosan úgy foglalat helyet, hogy ti abból a rendszerből ahol vagytok ne tudjatok visszatérni. Észrevettek titeket, azonban nem hagyták el a bolygó naprendszerét. Mielőtt azonban bármit tehettél volna fehér fény villant és te egy sötét teremben találtad magad. Egy ajtó nyitva volt, valakik közeledtek, de nem láttad tisztán őket, és úgy tűnt hogy valamilyen energiafegyverek támadják az ismeretleneket. Mikor közelebb értek, akkor láthattad, hogy földi katonák. Ők még nem vettek észre.

//Folytatás: Tejútrendszer > További bolygók > PXZ-S91 és holdja.//

//Megjegyzés: Csak a bolygóra írj. Ide már nem kell. Köszönöm.//

Nem elérhető Merlin

• Mesélő
  • 7. szint [280 kredit]
  • Kalandmester
« Válasz #28 Dátum: 2013.03.26. 21:59:10 »
Ba'al

A felsugárzás után a hajód hídján találtad magad. A jaffáid meghajoltak előtted, majd az első odalépett hozzád.
 - Nagyuram. A hajóink készen állnak az indulásra, ha távozni óhajt - jelentette.
A bolygónál voltatok. Az asgardok hajója látótávolságon belül volt, de nem támadtak rátok.

Alig pár pillanattal később pedig hipertér ablak nyílt és a henger alakú hajó eltűnt a szemetek elől, majd nem sokkal később a hold amint nem olyan régen még te is rajta voltál elkezdett összeomlani, mintha magába roskadna.
 - Uram. A bolygó magjában láncreakció indult el. Ez a robbanás a fél rendszert elpusztítja - jelentette a jaffád, és a keze már a hiperhajtómű aktivációs gombján volt.
Ekkor egy kisebb lökéshullám jelezte a bolygó megsemmisülésének kezdetét, mire az első harcosod a konzolra borult, és a hajó belépett a hipertérbe.

- - VÉGE - -